POMÁHÁME FIRMÁM, OBCÍM A OBČANŮM

Pro občany

Údržba bazénů

>

ČIŠTĚNÍ A ZAZIMOVÁNÍ BAZÉNU

 

Pro bezproblémový provoz Vašeho venkovního bazénu je nutné po skončení koupací sezóny bazén a veškerou technologii řádně zazimovat. Správné zazimování bazénu tedy není v žádném případě vhodné podceňovat, i když zimy v posledních letech - alespoň v nižších a středních polohách - byly velmi milosrdné z hlediska nízkých teplot a sněhové nadílky. Při výraznějším poklesu teplot pod bod mrazu dochází k promrzání bazénové vody a zvětšování jejího objemu, což může vést k poškození bazénové technologie, pokud není dokonale odvodněna.

 

Odborné zazimování bazénu snižuje riziko nežádoucího zhoršení kvality bazénové vody v průběhu zimního období a chrání bazénovou technologii před poškozením, způsobeným nepříznivými povětrnostními vlivy. Po letní sezóně starost o bazén nekončí. Právě v podzimních měsících je správný čas k čištění bazénů před zazimováním. Pokud řádně vyčistíte bazén již před zimou, čištění bazénu po zimě bude mnohem jednodušší.

 

PROVÁDĚNÉ PRÁCE

 

Odzimování

 

Komplexní řada úkonů potřebná k zprovoznění bazénu po zimní odstávce, včetně čištění a chemické úpravy vody. Odzimování bazénu je nutné provést v době, kdy se teplota vody ustálí zhruba na 12°C a doba slunečního svitu se protáhne zhruba na 10 hodin. V takovém případě se již ve vodě začnou projevovat první náznaky hnilobných a kvasných procesů, které se následně stávají živnou půdou pro řasy a nebezpečné bakterie, z nichž asi nejnebezpečnější je bakterie Legionella, která může u lidí s oslabeným imunitním systémem způsobit závažné zdravotní problémy. Včasné odzimování je ale vhodné i z důvodu akumulace tepla která, je v případě vhodně zvolené cirkulaci vody daleko rychlejší, zvlášť pokud je bazén vybaven solárním ohřevem, tepelným čerpadlem či solární plachtou. Odzimování bazénu nabízíme za cenu podle stavu, velikosti a typu bazénu, a použitých technologií.

 

Ruční čištění

 

Čištění bazénu vhodné zejména pro kulaté nadzemní a zapuštěné bazény menšího průměru o různém stupni znečištění a drobné bazénové příslušenství.

 

Drobné opravy

 

Opavy, které nepodléhají reklamačnímu řízení u dodavatele bazénu, nebo bazénových technologií.

 

Zazimování

 

Komplexní řada úkonů, např. odpojení a vyčištění filtrace, vyčištění bazénu a odpuštění vody, potřebná k bezpečnému zajištění bazénu a bazénových technologií na zimní období, včetně dávkování zazimovací bazénové chemie.

 

Máte zájem o tyto služby? Neváhejte nás kontaktovat!

info@puritum.cz

www.puritum.cz

+420 774 074 223 - objednávky

Napište nám zprávu

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů firmou Puritum s.r.o.